KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15881007
*
nr 1588 1007
Akseli Gallen-Kallela
(1865-1931), Finland
Etsning, "Ex Libris Eliel Aspelin", ej signerad. Bildmått: 9x6,7, yttermått inklusive ram: 21x15,5
Akseli Gallen-Kallela, finländsk målare född i Björneborg 1865, död i Stockholm 1931.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2023
kl 19:13:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 18:45:52
1
1.100 kr
17/12 13:21:27
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Akseli Gallen-Kallela
Akseli Gallen-Kallela, finländsk målare född i Björneborg 1865, död i Stockholm 1931.
Läs mer om Akseli Gallen-Kallela
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akseli gallen-kallela ej signerad etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Akseli Gallen-Kallela
Akseli Gallen-Kallela, finländsk målare född i Björneborg 1865, död i Stockholm 1931.
Läs mer om Akseli Gallen-Kallela
nr 1588 1007
Akseli Gallen-Kallela
(1865-1931), Finland
Etsning, "Ex Libris Eliel Aspelin", ej signerad. Bildmått: 9x6,7, yttermått inklusive ram: 21x15,5
Akseli Gallen-Kallela, finländsk målare född i Björneborg 1865, död i Stockholm 1931.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 18:45:52 | 1 | 1.100 kr |
17/12 13:21:27 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Akseli Gallen-Kallela
Akseli Gallen-Kallela, finländsk mÃ¥lare född i Björneborg 1865, död i Stockholm 1931.Läs mer om Akseli Gallen-Kallela
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akseli gallen-kallela ej signerad etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08